FAQ – Často kladené otázky

Na mieste

 • Z čoho sa skladá Fotokútik?

  V našej fotobúdke sa nachádza veľké množstvo profesionálnej techniky. Profesionálna zrkadlovka, štúdiové svetlo, výkonný počítač s dotykovou obrazovkou na ktorej sa vidíte počas fotenia, iPad na odosielanie fotiek na e-mail, špičková fototlačiareň, metre čistého fotopapiera a mnoho ďalšieho.

 • Je fotenie na akcii zadarmo?

  Áno, pre všetkých hostí je zadarmo k dispozícii neobmedzené fotenie, v ktorom je zahrnuté aj tlačenie fotografií. Ponúkame taktiež možnosť bez tlače, iba s posielaním fotografii na e-mail, instagram, twitter a facebook. Všetko závisí od dohody pred akciou.

 • Môžem si pozrieť moje fotografie aj na mobilnom telefóne?

  Počas akcie si môžete svoje fotky okamžite odoslať z fotobúdky na svoj e-mail a následne pozrieť v mobilnom telefóne.

  Po skončení akcie nájdete na našej stránke www.fotokutik.sk zaheslovaný fotoalbum so všetkými fotografiami z akcie. Web-galériu je taktiež možné prehliadať prostredníctvom mobilných telefónov.

 • Kedy si môžem skontrolovať, ako bude výsledná fotografia vyzerať?

  Počas prípravy Fotokútika naša obsluha robí skúšobné fotografie. Neváhajte obsluhu požiadať o ukážku výslednej fotografie, prípadne odoslanie fotografie na e-mail.

 • Aké fotografie viete tlačiť?

  Najčastejšie tlačíme na akciách fotografie vo formáte 10x15cm. Samozrejme nie je problém dohodnúť sa vopred aj na iných formátoch.

  Okrem štandardných fotiek 10x15cm vieme tlačiť napríklad fotografie veľkosti 13x18cm, 9x13cm, 15x15cm, 15x20cm, 13x13cm, 20x30cm, panoramatické fotografie až do 52cm, taktiež perforované fotky (časť fotografie môže byť použitá napríklad ako trhací kupón), fotopohľadnice (na zadnej strane fotografie je priestor na nalepenie známky, napísanie adresy a textu).

 • Je možné predĺžiť fotenie priamo na mieste?

  Predĺženie fotenia priamo na mieste je možné, stačí sa dohodnúť s našimi fotokútikármi.

 • Čo je potrebné dohodnúť na mieste?

  Po príchode fotokútikárov je dôležité dohodnúť miesto fotenia na akcii, zabezpečiť stôl na rekvizity a prístup k elektrickej prípojke. Všetko ostatné už pripravíme my tak, aby fotenie prebehlo čo najlepšie.

 • Ako dlho môžem mať Fotokútik na akcii?

  Dĺžka fotenia záleží len na Vás. Základný balík trvá 3 hodiny, ale pokojne zvládneme aj niekoľko dní.:)

 • Kto sa stará o prevádzku fotokútika na akcii?

  Na akcii Vám budú k dispozícii dvaja fotokútikári (prípadne na menších akciách 1 fotokútikár). Privezú fotokútik v dohodnutom čase a všetko na mieste dôkladne pripravia. Počas celej doby konania akcie budú pomáhať Vašim hosťom s fotením a na konci zase všetko zbalia a odvezú.

Po akcii

 • Ako môžem zmazať svoju fotografiu alebo zmeniť názov galérie?

  Pokiaľ máte záujem zmeniť názov galérie, zmazať niektoré fotografie alebo celý album, stačí sa na nás obrátiť e-mailom alebo telefonicky.

 • Je galéria chránená heslom?

  Pokiaľ chcete, aby bola galéria voľne prístupná je potrebné to dohodnúť vopred. Galérie sú štandardne zaheslované. Heslo od galérie si môžete vybrať sami, alebo to môžete nechať na nás. Nie je problém heslo od albumu alebo prístup do fotogalérie kedykoľvek zmeniť, prípadne galériu vôbec nezverejňovať.

 • Kedy môžem nájsť moje fotografie v online galérii?

  Všetky fotografie z akcie môžete nájsť na našej stránke www.fotokutik.sk v online galérii do 48 hodín po skončení akcie. Na Váš e-mail Vám bezprostredne po nahraní fotiek na web pošleme odkaz na web-galériu a ZIP archív s fotkami.

Pred akciou

 • Fotokútik by som na mojej svadbe potrebovala iba na 2 hodiny, viete mi dať nižšiu cenu?

  Cena svadobného balíka na 2 hodiny je 350 EUR. Cena 3-hodinového balíka je 370 EUR.

 • Aký je najobľúbenejší čas začiatku fotenia na svadbách?

  Najobľúbenejší čas začiatku fotenia na väčšine svadieb je medzi 18:00 – 20:00, môžete si však zvoliť aj akýkoľvek iný čas.

 • Aké sú podmienky ochrany osobných údajov?

  Vytlačením fotografie alebo zaslaním digitálnej verzie fotografie na email alebo odsúhlasením GDPR podmienok počas konania akcie na prednej obrazovke fotobúdky, vyjadrujem v zmysle nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb svoj súhlas s publikovaním fotografií na webovej stránke www.fotokutik.sk a to po dobu minimálne 1 roka od ukončenia akcie. Napriek tomu, že sú fotografie v galérii chránené heslom, má k nim prístup každý, komu bolo heslo do web-galérie poskytnuté počas akcie, prípadne mimo okruhu hostí akcie. Poskytnuté emailové adresy slúžia len k zasielaniu fotografií na daný email a nie sú používané na posielanie reklamy alebo ponuky našich služieb. Osobné údaje budú spracované výlučne za týmto účelom spoločnosťou Fotokútik s.r.o. so sídlom Bôrická cesta 8668/89A, Žilina 01001. Príjemcovia osobných údajov: sub-dodávatelia správcu osobných údajov (zaisťujúce služby prevádzky webu) sú spoločnosti WordPress, Sendgrid a Wedos. Týmto prehlasujem, že dobrovoľne udeľujem súhlas a som si vedomý zverejnenia fotografií v online galérii a spracovania mojej emailovej adresy. Beriem na vedomie, že mám právo kedykoľvek tento súhlas so zverejnením fotografie odvolať prostredníctvom kontaktného formulára na stránke www.fotokutik.sk, prípadne je možné požiadať o zmazanie zaslaním požiadavky na email fotky@fotokutik.sk alebo pre ďalšie informácie nás kontaktovať na telefónnom čísle +421950447398.

 • Čo všetko je potrebné dohodnúť pred akciou?

  Pred každou akciou je dôležité dohodnúť grafiku, pozadie, rekvizity a čas začiatku fotenia. Niektoré situácie je možné riešiť po príchode obsluhy na miesto akcie (napríklad predĺženie fotenia).

 • Môžem fotografie z akcie zdieľať na Facebooku?

  Každý z hostí si môže okamžite zdieľať fotografiu na svojom facebook profile cez náš iPad. Taktiež je po predchádzajúcej dohode možné nahrávať všetky fotografie z akcie automaticky na vopred dohodnutú Facebookovu stránku, s popisom alebo #hastagom.

 • Chcem využiť poskytnuté emaily z akcie. Je to možné?

  Po predchádzajúcom dohovore vieme e-maily zbierať prostredníctvom našej iPad aplikácie. Samozrejmosťou je potvrdenie súhlasu so spracovaním osobných údajov pred každým zadaním e-mailovej adresy. Každý, kto si tak pošle na email svoju fotografiu zároveň potvrdí uloženie emailu k následnému spracovaniu.

 • Je možnosť zvoliť oblečenie obsluhy?

  Naši fotokútikári chodia štandardne v čiernom oblečení tak, aby pôsobili slušne a nie rušivo. Avšak nie je žiaden problém prispôsobiť sa typu Vašej akcie aj oblečením.

 • Ukážete mi návrh designu?

  Pred každou akciou posiela náš grafik na schválenie návrh vizuálu fotografie s vybranou grafikou a fotopozadím.

 • Môžem nechať výber pozadia a rekvizít na Vás?

  Pokiaľ máte presnú predstavu, radi ju zrealizujeme. Nie je však žiaden problém, aby sme všetky doplnky a fotopozadie vybrali za Vás.

 • Môžem mať na fotografii svoje logo?

  Na fotografiách sa môže nachádzať čokoľvek, čo chcete mať v grafike, napríklad vaše logo, dátum, názov akcie, produkt a podobne. Vizuál fotiek môžeme prispôsobiť napríklad pozvánke k akcii alebo flyeru.  Táto grafika ostáva viditeľná na každej fotografii v podobe vodoznaku, grafického pásiku alebo fotopopredia.

 • Ako vyzerajú tlačené fotografie?

  Pre svoj fotokútik si môžete zvoliť rôzne layouty tlačených fotiek. Okrem klasických jednofotiek 10x15cm sú na výber aj viac záberové fotografie (niekoľko prepojených fotiek na jednom obrázku) ako dvojfotky (10x15cm), trojfotky (10x15cm), štvorfotky (10x15cm) alebo fotopásiky 5x15cm.

  Okrem toho vieme tlačiť rôzne ďalšie formáty ako napríklad fotografie veľkosti 13x18cm, 9x13cm, 15x15cm, 15x20cm, 13x13cm, 20x30cm, panoramatické fotografie až do 52cm, taktiež perforované fotky (časť fotografie môže byť použitá napríklad ako trhací kupón), fotopohľadnice (na zadnej strane fotografie je priestor na nalepenie známky, napísanie adresy a textu).

 • Je možnosť výroby vlastného pozadia a rekvizít?

  Chcete fotopozadie alebo rekvizity s Vašim vlastným motívom? Veľmi radi Vám ich vyrobíme. Fotopozadia dávame tlačiť na maliarske plátno (canvas) 250x165cm. Po skončení akcie vám fotopozadie a rekvizity odovzdáme a vy ich tak môžete použiť znova na vlastné účely.

 • Je inštalácia Fotokútika rušivá?

  Inštalácia Fotokútika trvá niekoľko desiatok minút, nie je rušivá a zahŕňa postavenie a zapojenie fotobúdky do elektriny, prípravu fotopozadia, niekoľko skúšobných fotografií a umiestnenie rekvizít na stôl.

 • Kedy vás môžeme čakať na akcii?

  Na akcie chodíme štandardne 1 – 1,5 hodiny pred začiatkom fotenia. Skorší príchod (Stand-by) je spoplatnený sumou 15 EUR / hodina.

 • Aké sú priestorové a technické požiadavky na fotokútik?

  Priestor pre fotokútik by mal byť 3×3 metre podlahovej plochy s výškou stropu aspoň 2,2 metra.

  K prevádzke fotokútika je potrebná jedna bežná elektrická zásuvka na 230V.

  Pokiaľ sa akcia koná v exteriéri, je potrebné zabezpečiť pre fotokútik stan o veľkosti minimálne 3×3 metre.

 • Koľko stojí doprava?

  Doprava v rámci Bratislavy a Žiliny je zadarmo. Za každý kilometer cesty z BA alebo ZA si účtujeme sumu 15 centov.

 • Môžete vybrať pozadie a rekvizity za mňa?

  Pokiaľ máte presnú predstavu, radi ju zrealizujeme. Nie je však žiaden problém, aby sme všetky doplnky a fotopozadie vybrali za Vás.

 • Aké sú priestorové a technické požiadavky na fotokútik?

  Priestor pre fotokútik by mal byť 3×3 metre podlahovej plochy s výškou stropu aspoň 2,2 metra.

  K prevádzke fotokútika je potrebná jedna bežná elektrická zásuvka na 230V

 • Kde sa hodí Fotokútik?

  Na večierok, firemný event, svadbu, narodeninovú párty alebo konferenciu. Jednoducho kdekoľvek sa chcete zabávať a mať na to peknú spomienku.