FAQ – Často kladené otázky

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

PRED AKCIOU

Z akého materiálu sú vaše fotopozadia?

Pozadia sú z rôznych materiálov – flitrové, canvas (plátno), tension fabric, stužky (satin ribbons), umelý krušpán (boxwood), jednofarebné pozadia sú papierové. V prípade záujmu vieme použiť aj digitálne pozadie (green-screen kľúčovanie).

Aký je najobľúbenejší čas začiatku fotenia na svadbách?

Najobľúbenejší čas začiatku fotenia na väčšine svadieb je medzi 18:00 – 20:00, môžete si však zvoliť aj akýkoľvek iný čas.

Aké sú podmienky ochrany osobných údajov?

Vytlačením fotografie alebo zaslaním digitálnej verzie fotografie na email alebo odsúhlasením GDPR podmienok počas konania akcie na prednej obrazovke fotobúdky, vyjadrujem v zmysle nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb svoj súhlas s publikovaním fotografií na webovej stránke www.fotokutik.sk a to po dobu minimálne 1 roka od ukončenia akcie. Napriek tomu, že sú fotografie v galérii chránené heslom, má k nim prístup každý, komu bolo heslo do web-galérie poskytnuté počas akcie, prípadne mimo okruhu hostí akcie. Poskytnuté emailové adresy slúžia len k zasielaniu fotografií na daný email a nie sú používané na posielanie reklamy alebo ponuky našich služieb. Osobné údaje budú spracované výlučne za týmto účelom spoločnosťou Fotokútik s.r.o. so sídlom Bôrická cesta 8668/89A, Žilina 01001. Príjemcovia osobných údajov: sub-dodávatelia správcu osobných údajov (zaisťujúce služby prevádzky webu) sú spoločnosti WordPress, Sendgrid a Wedos. Týmto prehlasujem, že dobrovoľne udeľujem súhlas a som si vedomý zverejnenia fotografií v online galérii a spracovania mojej emailovej adresy. Beriem na vedomie, že mám právo kedykoľvek tento súhlas so zverejnením fotografie odvolať prostredníctvom kontaktného formulára na stránke www.fotokutik.sk, prípadne je možné požiadať o zmazanie zaslaním požiadavky na email fotky@ftkt.sk alebo pre ďalšie informácie kontaktovať FOTOKÚTIK s.r.o. na telefónnom čísle +421950447398.

Môžem fotografie z akcie zdieľať na Facebooku?

Každý z hostí si môže cez bočnú obrazovku fotobúdky svoju fotku okamžite po odfotení odoslať na e-mail a následne zdieľať na svojom facebook profile. Taktiež je po predchádzajúcej dohode možné nahrávať všetky fotografie z akcie automaticky na vopred dohodnutú Facebookovu stránku, s popisom alebo #hastagom.

Chcem využiť emaily z akcie. Je to možné?

Po predchádzajúcom dohovore vieme e-maily zbierať prostredníctvom našej iPad aplikácie. Samozrejmosťou je potvrdenie súhlasu so spracovaním osobných údajov pred každým zadaním e-mailovej adresy. Každý, kto si tak pošle na email svoju fotografiu zároveň potvrdí uloženie emailu k následnému spracovaniu.

Je možné prispôsobiť oblečenie obsluhy?

Naši fotokútikári chodia štandardne v čiernom oblečení tak, aby pôsobili slušne a nie rušivo. Avšak nie je žiaden problém prispôsobiť sa typu Vašej akcie aj oblečením.

Koľko stojí doprava?

Doprava v rámci Bratislavy a Žiliny je bezplatná. Pokiaľ sa vaša akcia koná na inom meste, účtujeme si za dopravu príplatok. Pre presnú cenu dopravy nás prosím kontaktujte.

Koľko stojí fotokútik na moju akciu?

Pre aktuálnu cenu pre Vašu akciu nás prosím kotnatkujte cez formulár.

Na moju akciu som si objednala od iného dodávateľa vlastné pozadie. Viete mi dať zľavu z celkovej ceny?

V prípade použitia Vášho vlastného pozadia neposkytujeme žiadnu zľavu, cena ostáva rovnaká.

Môže byť fotokútik umiestnený v outdoore?

V prípade vhodného počasia je možné umiestniť fotokútik aj vonku. Fotokútik by mal byť umiestnený v tieni, v dostupnej vzdialenosti od elektrickej zástrčky.

Vždy je však potrebné mať pripravené alternatívne miesto v prípade nepriaznivého počasia (dážď, silný vietor). Pokiaľ svieti na fotopozadie priame slnko, negatívne to ovplyvňuje kvalitu fotiek.

NA MIESTE

Z čoho sa skladá fotobúdka (fotobox)?

V našej fotobúdke sa nachádza veľké množstvo profesionálnej techniky. Profesionálna zrkadlovka, štúdiové svetlo, výkonný počítač s dotykovou obrazovkou na ktorej sa vidíte počas fotenia, iPad na odosielanie fotiek na e-mail, špičková fototlačiareň, metre čistého fotopapiera a mnoho ďalšieho.

Je fotenie na akcii zadarmo?

Áno, pre všetkých hostí je zadarmo k dispozícii neobmedzené fotenie, v ktorom je zahrnuté aj tlačenie fotografií. Ponúkame taktiež možnosť bez tlače, iba s posielaním fotografii na e-mail, instagram, twitter a facebook. Všetko závisí od dohody pred akciou.

Môžem si pozrieť moje fotografie aj na mobilnom telefóne?

Počas akcie si môžete svoje fotky okamžite odoslať z fotobúdky na svoj e-mail a následne pozrieť v mobilnom telefóne. Po skončení akcie nájdete na našej stránke www.fotokutik.sk zaheslovaný fotoalbum so všetkými fotografiami a gifkami z akcie. Web-galériu je taktiež možné prehliadať prostredníctvom mobilných telefónov.

Kedy si môžem skontrolovať, ako bude výsledná vytlačená fotografia vyzerať?

Počas prípravy Fotokútika naša obsluha robí skúšobné fotografie. Neváhajte obsluhu požiadať o ukážku výslednej fotografie, prípadne odoslanie fotografie na e-mail.

Aké fotografie viete tlačiť?

Najčastejšie tlačíme na akciách fotografie vo formáte 10x15cm a fotopásiky 5x15cm. Samozrejme nie je problém dohodnúť sa vopred aj na iných formátoch.

Okrem štandardných fotiek 10x15cm vieme tlačiť napríklad fotografie veľkosti 13x18cm, 9x13cm, 15x15cm, 15x20cm, 13x13cm, 20x30cm, panoramatické fotografie až do šírky 52cm, taktiež perforované fotky (časť fotografie môže byť použitá napríklad ako trhací kupón), fotopohľadnice (na zadnej strane fotografie je priestor na nalepenie známky, napísanie adresy a textu).

Je možné predĺžiť fotenie priamo na mieste?

Predĺženie fotenia priamo na mieste je možné, stačí sa dohodnúť s našimi fotokútikármi (najneskôr 15 minút pred dohodnutého času fotenia).

Čo je potrebné dohodnúť na mieste?

Po príchode fotokútikárov je dôležité dohodnúť miesto kde bude fotokútik umiestnený, zabezpečiť stôl na rekvizity a prístup k elektrickej zástrčke. Všetko ostatné už pripravíme my tak, aby fotenie prebehlo čo najlepšie.

Ako dlho môžem mať Fotokútik na akcii?

Dĺžka fotenia záleží len na Vás. Základný balík trvá 3 hodiny, ale pokojne zvládneme aj niekoľko dní.:)

PO AKCII

Ako môžem zmazať svoju fotografiu alebo zmeniť názov galérie?

Pokiaľ máte záujem zmeniť názov galérie, zmazať niektoré fotografie alebo celý album, stačí sa na nás obrátiť e-mailom, telefonicky alebo cez formulár v sekcii „KONTAKT„.

Je galéria chránená heslom?

Pokiaľ chcete, aby bola galéria voľne prístupná je potrebné to dohodnúť vopred. Galérie sú štandardne zaheslované. Heslo od galérie si môžete vybrať sami, alebo to môžete nechať na nás. Nie je problém heslo od albumu alebo prístup do fotogalérie kedykoľvek zmeniť, prípadne galériu vôbec nezverejňovať.

Kedy môžem nájsť moje fotografie v online galérii?

Všetky fotografie z akcie môžete nájsť na našej stránke www.fotokutik.sk v online galérii do 48 hodín po skončení akcie. Na Váš e-mail Vám bezprostredne po nahraní fotiek na web pošleme odkaz na web-galériu a ZIP archív s fotkami.

NENAŠLI STE ODPOVEĎ? NAPÍŠTE NÁM!